Zdrowe włosy przez całą dobę

Bez kategorii

Bob czyli fryzura wszech czasów

admin

Bob to fryzura znana już w latach 20. Jej zainteresowanie wzrosło ponownie w latach 60., przeżywając wzmożone zainteresowanie także współcześnie. Bob jest obecnie kojarzony ze stylem nowoczesnych i wyzwolonych kobiet potrafiących wziąć życie w swoje ręce.
Bob jako fryzura nie jest uciążliwa. W większości przypadków, po dobrym cięciu, wystarczy wysuszenie włosów a następnie ułożenie ich palcami.
Na cięcie to decydują się przede wszystkim aktywne i pewne siebie kobiety. Cięcie, należące do energetycznych, świetnie oddaje żywiołowy charakter właścicielki włosów.
Cięcie to doskonale współgra z owalną lub trójkątną twarzą, łagodzi ostre rysy twarzy, tuszując przy tym szpiczastą brodę.
Pozornie łagodny bob może mieć różne oblicza, wobec czego jedno cięcie daje nam mnóstwo możliwości.

Bob i jego oblicza
Pozornie klasyczny i grzeczny bob daje się ułożyć na różne sposoby. Warto skorzystać z takich możliwości dostosowując swoje uczesanie adekwatnie do miejsca, w które się udajemy czy naszego samopoczucia.
Aby bob oddawał swoją cudowność muszą być zachowane co najmniej trzy warunki.
Decydując się na niego należy pamiętać o tym, by włosy prezentowały się ładnie, a więc nie były zniszczone. Warunek drugi to zastosowanie umiaru – bob jest fryzurą naturalną, wobec czego należy ostrożnie dawkować preparaty do stylizacji włosów oraz stronić od zabiegów, które mogłyby zmienić uczesanie w coś na kształt nieestetycznie wyglądającego hełmu.
Na koniec kolor – bob jest cięciem, które uwidacznia odrosty i inne niedociągnięcia, dlatego decydując się na niego należy pamiętać o systematycznym nadawaniu włosom blasku.

Bob – w wersji gładkiej i lśniącej
Bob gładki i lśniący to efekt wykorzystania takiego rodzaju cięcia na włosach prostych i sztywnych. Jeśli zatem posiadamy taki typ włosów, do jego ułożenia potrzebować będziemy jedynie nabłyszczającego preparatu.
Właścicielki włosów falowanych czy też cienkich zaopatrzyć powinny się dodatkowo w preparat termoochronny, który stanowić będzie ochronę przed działaniem wysokiej temperatury prostownicy. Po urządzenie to należy sięgnąć, aby włosy wygładzić i nadać fryzurze ładnego efektu końcowego.
Na koniec włosy należy wygładzić gęstą szczotką i tak ułożonego boba spryskać lakierem utrwalającym uczesanie.
Właścicielki włosów cienkich i delikatnych sięgając po prostownicę powinny wybierać najniższą temperaturę, która uchroni włosy przed ich zniszczeniem.

Bob – profesjonalne cięcie
Bob jest fryzurą, która wymaga profesjonalnego cięcia polegającego na dobrym jego wycieniowaniu. Dzięki niemu każdy ruch głową oraz patrzenie na fryzurę pod każdym kątem oddaje obraz fachowego cięcia.
Bob jest fryzurą, do układania której pomocne, zwłaszcza w przypadku cienkich włosów, będą preparaty nadające włosom objętości. Można je wetrzeć w lekko wilgotne włosy jeszcze przed ich modelowaniem grubą szczotką. Włosy zyskają na objętości, jeśli uniesiemy je tuż u nasady.

Bob z fal i loków
Bob to fryzura, która równie dobrze wygląda na włosach kręconych. Jeśli posiadamy włosy proste, kosmyki należy spryskać preparatem termoochronnym a następnie sięgnąć po lokówkę. Włosy możemy również skręcić używając grubych wałków bądź papilotów. Aby nadać włosom efekt fal, loki należy delikatnie rozczesać grzebieniem o szerokim rozstawie zębów. Następnie spryskać sprayem nabłyszczającym i wygładzić szczotką.

Bob w nieładzie
Niektóre kobiety preferują fryzury, które ukazują włosy w nieładzie. Taki może być również bob. Aby uzyskać taki efekt konieczne jest zastosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków do stylizacji. Nie powinno tu zabraknąć preparatów zwiększających objętość oraz unoszących włosy u nasady.
Stosując je włosy należy spryskać tuż przy skórze jeszcze kiedy są one wilgotne. Jeśli końcówki są wystrzępione, kosmyki należy suszyć do dołu kończąc układanie boba gumą czy żelem. W przypadku włosów dłuższych i chęci uzyskania efektu bombki, układając fryzurę należy sięgnąć po grubą i okrągłą szczotkę. Na koniec nie zapomnijmy o spryskaniu włosów lakierem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top