Zdrowe włosy przez całą dobę

Bez kategorii

Jak wybrać suszarkę do włosów?

admin

Suszarkę do włosów wynaleziono wiele lat temu. Z pewnością słyszeliśmy wiele razy, że suszenie włosów nie wpływa dobrze na ich kondycję. To jednak relikt przeszłości. Obecnie nowoczesne suszarki nie tylko nie niszczą włosów, ale także o nie dbają. Jak wybrać dobrą suszarkę do włosów? Przeczytajcie nasz artykuł, a obiecujemy, że już nigdy więcej włosy wam dęba na głowie nie staną.

Osobisty stylista

Zapomnijmy o zapachu przypalanych włosów czy uczuciu gorąca. Obecne suszarki pełnią rolę osobiste fryzjera-stylisty. Tak naprawdę pod nazwą „suszarka” kryje się znacznie więcej niż urządzenie, które w jak najkrótszym czasie powinno wysuszyć nasze włosy. Wybierając suszarkę zwróćmy przede wszystkim uwagę na jej moc, jej wielkość oraz wielkość kanału nadmuchu – bo to od tych właśnie parametrów będzie zależeć szybkość wysuszania naszych włosów. Podpowiadamy: szukajcie suszarek, których obudowa zwęża się ku wylotowi. Przy zakupie pamiętajmy jednak przede wszystkim, aby suszarka, którą wybierzemy służyła nam, nie była zaś tylko kolejnym zbędnym gadżetem w naszej łazience. Dlatego biorąc pod uwagę wszystkie funkcje suszarki, która wpadła nam w oko, weźmy również pod uwagę czy funkcje te będą nam – a raczej naszej głowie i włosom – w ogóle potrzebne. Nie ma bowiem najmniejszego sensu przepłacać. Oczywiście wszystkie suszarki posiadają regulację temperatury suszenia, zarówno nawiewu powietrza ciepłego, jak i chłodnego. Nie wszystkie jednak posiadają funkcję jonizacji, dzięki której nasze włosy po wysuszeniu pozbawione są ładunku elektrycznego, dlatego szukajmy suszarki wyposażonej w taką właśnie pożyteczną funkcję.

Im lżejsza, tym lepsza

Nawet jeśli nie do końca zgadzacie się z tą teorią, to przyznacie nam racje, gdy przyjdzie wam suszyć włosy albo i całe ubranie, gdy zastanie was niespodziewana ulewa w środku parku, a suszarka w waszej ręce będzie cały czas pracować, by jak najszybciej przywrócić was do stanu sprzed ulewy. Dobrze, jeśli suszarka ma również oczko do zawieszania, czy obrotowy, długi i trwały przewód zapobiegający skręcaniu. Przed wizytą w sklepie poszukajcie najpierw opinii w Internecie, gdzie z pewnością znajdziecie najlepiej oceniane suszarki do włosów. Mamy nadzieję, że nasze praktyczne rady okażą się pomocne przy wyborze. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top