Nadmierne wypadanie włosów

Zapewne znalazłaś się na tej stronie bo chcesz uzupełnić wiadomości na temat wypadania włosów.
Już wiesz, że są różne przyczyny.

STRES

Do jednych z nich należy stres. Jest to taki cichy cwaniak. A dlaczego? Bo zwykle mijają ok. 3 miesiące od stresu i wtedy wypadają włosy. Już zapomniałaś o zdarzeniu a tu przykra niespodzianka.
Włosy na grzebieniu i w innych miejscach.

HORMONY

Jeśli jesteś na 100% pewna że prawidłowo odżywiasz się. Nie spodziewasz się niedoborów witamin i minerałów wówczas problemu poszukaj w hormonach.
Często to za ich sprawą masz kłopot z łysieniem. Na każdym etapie naszego życia zachodzą zmiany hormonalne. I to od nich zależy stan naszego ciała wliczając to włosy również.
Dlatego do leczenie stanu skalpu proponuję podchodzić indywidualnie. Wysokość estrogenów wpływa na stan włosów. Zarówno niedobór jak i nadmiar decyduje o stanie organizmu.

Ja po prostu wyszukuję przyczyny a Ty zagłębisz się w temat odpowiadający.

KOLAGEN

A co wiesz i kolagenie we włosach? Tak, tak on też występuje w nich. Wpływa na kondycję. Znajduje się wokół mieszka włosowego oraz pod nim. Ale jest jeden problem.
Sztywny kolagen przyczynia się do zabrania cebulkom składników odżywczych. Włosy robią się coraz cieńsze i wypadają.

WOLNE RODNIKI

Wolne rodniki są jednymi ze sprawców kondycji włosa. To za ich sprawą zostaje utrudniony dostęp do składników odżywczych a efektem końcowym jest słaba kondycja skalpu.

A teraz czego się nie spodziewasz.

PIELĘGNACJA

A co powiesz o niewłaściwej pielęgnacji włosów? Niby wydaje się, że stosujesz się do zaleceń a tu efekty marne i grzebień pełen włosów. Źle dostosowane środki kosmetyczne przyczyniają się do złego odżywienia, a w ostateczności mieszek włosa traci kondycję i wypada. Sytuacji nawet nie uratuje mocno postrzępiona fryzura.

A może nadmiernie wysuszasz włosy suszarką, częstym farbowaniem, rozjaśnianiem itp. Przeglądnij swój skalp. Sprawdź czy czasami ukryte są choroby skóry typu łupież, grzybica itp.

Jeśli nie jesteś w stanie sama zapanować nad przyczyną wypadania włosów zgłoś się do specjalisty. Będzie służył dobrą i skuteczną radą.

NIEDOBORY

Zwykle spodziewaj się niedoborów wt.C, E, biotyny, kwasu pantenowego oraz wit. B6 Dlatego proponuję, aby w składzie szamponu znalazły się te witaminy. Jeśli wpadnie Ci w ręce szampon
z wyciągiem z aloesu, keratyną, elastyną to też jest super.