Spora grupa kobiet troszczy się o swoje włosy, które potrafią dodać lub odjąć uroku. Kiedy chcemy je zapuścić, musimy uzbroić się w cierpliwość i otoczyć je troską, by rosły zdrowe i silne. Czy istnieje przepis na to, by włosy rosły szybciej?
Postanowiliśmy zgłębić wiedzę na ten temat i dać Wam kilka cennych wskazówek.
Bez względu na to, czy zależy nam na wzroście włosów, czy nie, wybierając szampon, należy dobrać go zgodnie z typem włosów, jakie posiadamy. Jeśli myjemy włosy często, sięgnąć warto po szampon do codziennej pielęgnacji, które są znacznie delikatniejsze od tych, którymi myjemy włosy raz na kilka dni.
Myjąc włosy, dobrze jest połączyć ten zabieg z masażem głowy, który pobudzi cebulki włosów do ich wzrostu. Spłukując włosy, należy zastosować strumień chłodnej wody, dzięki czemu łuski włosów zostają zamknięte, włosy nabierają blasku, pobudzone zostaje też mikrokrążenie, co przyspiesza porost włosów.
Po każdym umyciu włosów należy zastosować odżywkę, a raz na tydzień sięgnąć warto po maskę, która wykazuje znacznie silniejsze właściwości, aniżeli odżywka. Dzięki stosowaniu kosmetyków odżywczych włosy wzmacniają się aż po same końce, co w przypadku chęci posiadania długich włosów jest bardzo istotnym czynnikiem.
Sprawdzoną domową maseczką, która wzmacnia włosy na całej ich długości, jest ta wykonana z oliwy, żółtek oraz drożdży piwnych. Taką mieszankę należy nałożyć na włosy, owinąć folią, następnie ręcznikiem a po 30-40 minutach dokładnie spłukać.
Włosy wymagają rozczesywania. Dobierając niewłaściwą szczotkę do ich rozczesywania, możemy uszkodzić strukturę włosa. W trosce o dobrą kondycję wybierzmy zatem model z naturalnym włosiem, który eliminuje szarpanie podczas rozczesywania. Kiedy włosy są już gładkie, można poświęcić 2-3 minuty na wykonanie masażu głowy, który pobudzi krążenie krwi oraz wzmocni cebulki włosów.
Na kondycję włosów wpływ ma również nasza dieta. Jeśli zależy nam zatem na zdrowych włosach wybierać, powinniśmy dietę bogatą w minerały, witaminy oraz kwasy tłuszczowe. Ich niedobór objawia się w postaci słabych i matowych włosów, a także łamliwych paznokciach i brzydkiej cerze. Znacznie lepiej sięgać po orzechy, pestki dyni i słonecznika, nabiał, jaja aniżeli po suplementy, choć te mogą stanowić dodatek i wspomagać naszą dobrze skomponowaną dietę.
Włosy długie są ładne, pod warunkiem że są zadbane. Jeśli ich wygląd pozostawia jednak wiele do życzenia, nie powinniśmy za wszelką cenę upierać się przy tym, by być posiadaczką długich włosów. Ważniejsze jest bowiem to, by były one dowodem zdrowia i witalności, aniżeli naszej niemocy w stosunku do nich.