Jak wybrać suszarkę do włosów?

Suszarkę do włosów wynaleziono wiele lat temu. Z pewnością słyszeliśmy wiele razy, że suszenie włosów nie wpływa dobrze na ich kondycję. To jednak relikt przeszłości. Obecnie nowoczesne suszarki nie tylko nie niszczą włosów, ale także o nie dbają. Jak wybrać dobrą suszarkę do włosów? Przeczytajcie nasz artykuł, a obiecujemy, że już nigdy więcej włosy wam dęba na głowie nie staną.

fajne loki po suszeniu włosów jak zrobić fajne loki fale

Osobisty stylista

Zapomnijmy o zapachu przypalanych włosów czy uczuciu gorąca. Obecne suszarki pełnią rolę osobiste fryzjera-stylisty. Tak naprawdę pod nazwą „suszarka” kryje się znacznie więcej niż urządzenie, które w jak najkrótszym czasie powinno wysuszyć nasze włosy. Wybierając suszarkę, zwróćmy przede wszystkim uwagę na jej moc, jej wielkość oraz wielkość kanału nadmuchu – bo to od tych właśnie parametrów będzie zależeć szybkość wysuszania naszych włosów. Podpowiadamy: szukajcie suszarek, których obudowa zwęża się ku wylotowi. Przy zakupie pamiętajmy jednak przede wszystkim, aby suszarka, którą wybierzemy, służyła nam, nie była zaś tylko kolejnym zbędnym gadżetem w naszej łazience. Dlatego biorąc pod uwagę wszystkie funkcje suszarki, która wpadła nam w oko, weźmy również pod uwagę czy funkcje te będą nam – a raczej naszej głowie i włosom – w ogóle potrzebne. Nie ma bowiem najmniejszego sensu przepłacać. Oczywiście wszystkie suszarki posiadają regulację temperatury suszenia, zarówno nawiewu powietrza ciepłego, jak i chłodnego. Nie wszystkie jednak mają funkcję jonizacji, dzięki której nasze włosy po wysuszeniu pozbawione są ładunku elektrycznego, dlatego szukajmy suszarki wyposażonej w taką właśnie pożyteczną funkcję.

ładnie wykonane loki loki na końcach włosów wykonane lokówką

Im lżejsza, tym lepsza

Nawet jeśli nie do końca zgadzacie się z tą teorią, to przyznacie nam racje, gdy przyjdzie wam suszyć włosy albo i całe ubranie, gdy zastanie was niespodziewana ulewa w środku parku, a suszarka w waszej ręce będzie cały czas pracować, by jak najszybciej przywrócić was do stanu sprzed ulewy. Dobrze, jeśli suszarka ma również oczko do zawieszania, czy obrotowy, długi i trwały przewód zapobiegający skręcaniu. Przed wizytą w sklepie poszukajcie najpierw opinii w Internecie, gdzie z pewnością znajdziecie najlepiej oceniane suszarki do włosów. Mamy nadzieję, że nasze praktyczne rady okażą się pomocne przy wyborze. Powodzenia!