Łysienie przyczyny i przeciwdziałanie

Każdego dnia wypada nam około 100 włosów. Liczba ta jednak może stać się większa, a wówczas konieczna jest nasza szybka reakcja. Ilość wypadających włosów może wzrosnąć pod wpływem stresów, zaburzeń hormonalnych lub za sprawą niewłaściwej ich pielęgnacji.

fryzura bob z cienkich włosów blond fryzura dla cienkich i rzadkich włosów

Kiedy włosy zaczynają wypadać w zastraszających ilościach, należy zacząć działać. To, co jest skuteczne i pomaga złagodzić problem to koktajl z substancji odżywczych.

Geny i hormony
O grubości i strukturze włosów decydują uwarunkowania genetyczne, wobec czego nie mamy na to wpływu. Fragment DNA, który dziedziczymy po rodzicach i dziadkach, wpływa na to, jakie włosy posiadamy. Jeśli zatem nasza fryzura nie jest zbyt bujna na jej pielęgnację i inne zabiegi musimy poświęcić znacznie więcej czasu, aniżeli osoby o bujnych i gęstych włosach. Z czasem też słabe włosy stają się jeszcze słabsze, zaczynają wypadać.
Kiedy zatem ilość wypadających włosów wzrasta i przekracza około 100, pora przyjrzeć się baczniej temu, jak prezentuje się stan skóry głowy oraz same włosy.

fryzura dla cienkich włosów fryzura dla licznych cienkich włosów

Łysienie może być spowodowane wieloma czynnikami. Jeśli dotyka ono mężczyzn, częstą przyczyną jest testosteron, może być także spowodowane działaniem grzybów. W przypadku kobiet o wzmożonym wypadaniu włosów mówi się po porodzie, choć problem ten może zaistnieć w wyniku niewłaściwej pielęgnacji włosów, w czasie choroby czy w wyniku stresu.

Profesjonalna pomoc
Zauważając problem, należy zwrócić się do specjalisty. W tym wypadku wybrać powinniśmy dobrego dermatologa, który dokona rozeznania i wprowadzi fachowe leczenie.

fryzura lob dla cienkich włosów jak czesać rzadkie włosy?

Aby uzyskać lepsze rezultaty do kuracji, włączyć można stosowanie specjalistycznego szamponu oraz odżywki, których zadaniem jest walka z problemem, jakim niewątpliwie jest łysienie. Równie istotne jest włączenie do swojego jadłospisu dań bogatych w mikroelementy. Wiedzieć należy, iż włosy wzmacniają się pod wpływem niektórych roślin, np. skrzypu polnego, malwy, nagietka czy pokrzywy. Dzięki zastosowaniu takiej kompleksowej kuracji możemy sprawić, że nasze włosy staną się lśniące i gęste.

Jeśli jednak nasze starania nie dają zadowalających rezultatów, warto zastanowić się nad wynalazkami współczesnej medycyny estetycznej. Daje ona szansę na wzmocnienie cienkich i słabych włosów, a także na zagęszczenie włosów, dzięki czemu nasza czupryna okaże się bujną i dodającą nam uroku i wdzięku.

Włosy są ważnym dodatkiem do naszej urody. W trosce o ich kondycję dobierajmy kosmetyki do ich pielęgnacji odpowiednio do rodzaju włosów, jakie posiadamy. Strońmy także, tak często, jak się da, od suszarek, lokówek czy prostownic, których gorąca temperatura nie ułatwia uzyskania zdrowych włosów.