Nadmierne wypadanie włosów

Zapewne znalazłaś się na tej stronie, bo chcesz uzupełnić wiadomości na temat wypadania włosów.
Już wiesz, że są różne przyczyny.

cieniowana fryzura pixie długa fryzura pixie

STRES

Do jednych z nich należy stres. Jest to taki cichy cwaniak. A dlaczego? Bo zwykle mijają ok. 3 miesiące od stresu i wtedy wypadają włosy. Już zapomniałaś o zdarzeniu a tu przykra niespodzianka.
Włosy na grzebieniu i w innych miejscach.

fryzura pixie zaczesana na bok fryzura pixie z czarnych włosów

HORMONY

Jeśli jesteś na 100% pewna, że prawidłowo odżywiasz się. Nie spodziewasz się niedoborów witamin i minerałów wówczas problemu poszukaj w hormonach.
Często to za ich sprawą masz kłopot z łysieniem. Na każdym etapie naszego życia zachodzą zmiany hormonalne. I to od nich zależy stan naszego ciała, wliczając to włosy również.
Dlatego do leczenia stanu skalpu proponuję podchodzić indywidualnie. Wysokość estrogenów wpływa na stan włosów. Zarówno niedobór, jak i nadmiar decyduje o stanie organizmu.

gęsta fryzura pixie krótka fryzura pixie

Ja po prostu wyszukuję przyczyny, a Ty zagłębisz się w temat odpowiadający.

KOLAGEN

A co wiesz i kolagenie we włosach? Tak, tak on też występuje w nich. Wpływa na kondycję. Znajduje się wokół mieszka włosowego oraz pod nim. Ale jest jeden problem.
Sztywny kolagen przyczynia się do zabrania cebulkom składników odżywczych. Włosy robią się coraz cieńsze i wypadają.

krótka fryzura pixie z grzywką krótka fryzura pixie z okularami

WOLNE RODNIKI

Wolne rodniki są jednymi ze sprawców kondycji włosa. To za ich sprawą zostaje utrudniony dostęp do składników odżywczych a efektem końcowym jest słaba kondycja skalpu.

A teraz czego się nie spodziewasz.

PIELĘGNACJA

A co powiesz o niewłaściwej pielęgnacji włosów? Niby wydaje się, że stosujesz się do zaleceń a tu efekty marne i grzebień pełen włosów. Źle dostosowane środki kosmetyczne przyczyniają się do złego odżywienia, a w ostateczności mieszek włosa traci kondycję i wypada. Sytuacji nawet nie uratuje mocno postrzępiona fryzura.

niebieskie włosy fryzura pixie postrzępiona fryzura pixie

A może nadmiernie wysuszasz włosy suszarką, częstym farbowaniem, rozjaśnianiem itp. Przeglądnij swój skalp. Sprawdź, czy czasami ukryte są choroby skóry typu łupież, grzybica itp.

Jeśli nie jesteś w stanie sama zapanować nad przyczyną wypadania włosów, zgłoś się do specjalisty. Będzie służył dobrą i skuteczną radą.

NIEDOBORY

Zwykle spodziewaj się niedoborów wt.C, E, biotyny, kwasu pantenowego oraz wit. B6 Dlatego proponuję, aby w składzie szamponu znalazły się te witaminy. Jeśli wpadnie Ci w ręce szampon
z wyciągiem z aloesu, keratyną, elastyną to też jest super.