Szampony do kręconych włosów

Wybrać odpowiedni szampon do swojej fryzury z kręconych włosów jest po nie lada wyzwaniem. Dlatego też, zanim sięgniesz po kosmetyk, dobrze zapoznaj się z ich kondycją. I tak naprawdę określ, czego one potrzebują?

bardzo krótka kręcąca się fryzura długie kręcone włosy z wygolonym bokiem

Kiedy masz ten etap za sobą, zacznij od czytania składów w poszczególnych kosmetykach. Na pewno nie sięgaj po takie, które mają w składzie zbyt mocne środki myjące.
Będzie to ze szkodą dla już osłabionych włosów.

Omijaj szerokim łukiem również szampony z silikonami. Bo zapewne orientujesz się, jakie działanie ma silikon. Nie chciałabyś, aby przez taki szampon Twoje włosy nie dostały potem odpowiedniej dawki witamin i minerałów z odżywek. Silikon z szamponu byłby sprawcą nie wchłanialności potrzebnych składników.

kręcone włosy zaczesane na bok krótka kręcona fryzura

Innym składnikiem, który nie powinien znaleźć się na liście szamponów do włosów kręconych, jest polimer tworzący wokół włosa otoczkę.

Jedynie dopuszcza się taki, który pod wpływem mycia zmywa się wodą. Jest to polimer polyquaterniu 44 i 10. Unikaj w kosmetykach parafiny, wosków oraz gum.

Co wskazane? Tak, tak odnajdziemy i dla Ciebie dobre łagodne produkty, z których będziesz zadowolona.

W takim szamponie powinny znajdować się składniki wygładzające pasma jednocześnie nawilżające zwane emolientami. Odnajdziesz je w olejkach i nawilżających szamponach.
Zwykle w ich składzie masz glicerynę, białka, miód.

krótka kręcona fryzura pixie lekko falujące się włosy

Im mniej składników w szamponie tym zdrowiej dla włosów. Bardzo często poleca się mycie włosów rozcieńczonym szamponem z wodą. Sama wypróbuj czy to sprawdzi się
w Twoim przypadku.

I tak w zależności od potrzeb zastosuj szampony na bazie naturalnych produktów. Mogą być na bazie glinki, jonów srebra.

Natomiast gdy potrzebujesz co jakiś czas oczyścić dogłębnie całą głowę, wówczas zastosuj mocniejsze szampony. Zwykle stosuje się co 10 dni.